NIEDZIELA 20 / 1997 - Edycja łódzka

Prymicje po ... 20 latach

Niektóre uroczystości w małych parafiach są przeżywane rzadko. W naszej parafii św. Małgorzaty w Witowie na niedzielę 27 kwietnia 1997 r. czekaliśmy prawie 20 lat. W ten dzień o. Mariusz Ratajczyk odprawił swoją mszę św. prymicyjną. Jest on parafianinem witowskim, a od 5 kwietnia kapłanem w Zgromadzeniu Ojców Pasjonistów (Męki Pańskiej). Świecenia kapłańskie przyjął w Rawie Mazowieckiej z rąk ks. abp. Józefa Kowalczyka, nuncjusza apostolskiego w Polsce.

Jego prymicje w Witowie wyzwoliły radość u niemałej grupy parafian. Przybyli też goście: kapłani z ościennych parafii i ci, którzy pracowali w Witowie, klerycy Seminarium Duchownego, współbracia o. Mariusza. Liturgie uświetniła obecność miejscowej asysty, orkiestra parafialna i śpiewająca pieśni schola.

To niecodzienne wydarzenie pomogło wszystkim zatrzymać się nad tajemnicą kapłaństwa: czym ono w rzeczywistości jest we współczesnym, zsekularyzowanym świecie. Na pewno jest służbą bardzo potrzebną, gdyż pomaga odkryć miłość Syna bożego, który za nas oddał życie.

Ks. Tadeusz Jędrzejak