NIEDZIELA  / 2009 - Edycja łódzka

Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w Parafii Św. Małgorzaty i Św. Augustyna w Witowie

12 września 2009 roku Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej powitany został w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie Trybunalskim. Tym samym rozpoczęła się peregrynacja MB Jasnogórskiej w naszej Archidiecezji.

Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej nawiedzał diecezję łódzką już trzykrotnie: w 1974 r., gdy przebywał we wszystkich kościołach parafialnych i niektórych zakonnych; w 1982 r. w związku z Jubileuszem 600-lecia Jasnej Góry nawiedził w Polsce wszystkie katedry i w 1983 r., gdy w każdej diecezji przebywał przez jeden tydzień.

Należy też podkreślić, że wędrujący Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej, poświęcony został w Rzymie w 1957 r. przez Papieża Piusa XII. Zawieźli go do Rzymu kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Polski oraz biskup Michał Klepacz, ówczesny ordynariusz łódzki.

Matka Boża Jasnogórska w znaku swojego Obrazu nawiedziła także i naszą Parafię. Przybyła Ona do Nas w piątek 25 września z Włodzimierzowa a pożegnaliśmy Ją w sobotę 26 września i odprowadziliśmy  do Milejowa.

Przybycie Obrazu do parafii poprzedziło odpowiednie przygotowanie przez rekolekcje maryjne, które przez tydzień prowadził ks. Zygmunt Tokarz MS, dyrektor referatu misyjno – rekolekcyjnego księży saletynów.

Nawiedzenie Matki Bożej Jasnogórskiej w Jej wędrującym Obrazie było dla nas wszystkich kolejną szansą ofiarowaną nam przez miłosiernego Jezusa. On pragnie, abyśmy stawali się lepsi i duchowo doskonalsi. To właśnie w tym szczególnym czasie łaski, Maryja się do nas zwracała jak w Kanie Galilejskiej: "Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie" (J 2,5). Gdy warunek zostanie spełniony przez każdego z nas, doświadczymy wielkiej szczodrości miłosiernego Zbawiciela.

Hasłem Nawiedzenia były słowa: "Zawsze z Twoim Synem". Hasło to, realizowane konsekwentnie w naszym życiu osobistym, rodzinnym i społecznym uraduje Panią Jasnogórską i będzie piękną formą Jej uczczenia a także pozostanie trwałą i rzeczywistą pamiątką Jej obecności w naszej Parafii.

Ks. Michał Ceglarek