21 III 1971 - 27 VI 2013

Mariusz Józef Ratajczyk urodził się 21 marca 1971 r. w Piotrkowie Trybunalskim. Po maturze w roku 1990 rozpoczął formację zakonną w zgromadzeniu Pasjonistów. Pierwsze śluby zakonne złożył 14 IX 1993, a dokładnie 3 lata później śluby wieczyste. Po ukończeniu studiów teologicznych 5 kwietnia 1997 roku z rąk abp Józefa Kowalczyka otrzymał święcenie kapłańskie. Jesienią tego samego roku zaczął studia z teologii duchowości na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie.

W 1999 wrócił do Łodzi, gdzie przez rok posługiwał w domu formacyjnym. Następne trzy lata spędził w klasztorze w Sadowiu k. Ostrowa Wlkp., gdzie między innymi zajmował się tworzeniem i współprowadzeniem hospicjum domowego przy założonym Towarzystwie Przyjaciół Chorych „Hospicjum św. Józefa”.

W roku 2003 ponownie wrócił do Łodzi, gdzie przez 3 lata pracował jako wikariusz w parafii MB Bolesnej a od 2006 roku był jej proboszczem.

W końcu sierpnia 2009 roku został proboszczem par. św. Mateusza Ap. i Ew. na warszawskiej Białołęce.

Zmarł dnia 27 czerwca 2013 roku po krótkiej, gwałtownej chorobie.