Jubileusz 80. lecia urodzin Ks. Prałata Stanisława Sochy

W niedzielę, 13 listopada 2011 r. na mszy św. o godz. 13.00 w piotrkowskiej farze odbyła się połączona uroczystość imienin i 80. lecia urodzin Ks. Prałata Stanisława Sochy. Przez 20 lat pełnił obowiązki proboszcza parafii św. Jakuba w latach 1990-2010. przez blisko sześć kadencji był dziekanem dekanatu piotrkowskiego. Aktualnie jako emeryt dalej pomaga w duszpasterskim posługiwaniu farnej rodzinie parafialnej, Jest kapelanem m.in. piotrkowskiej Rodziny Katyńskiej i honorowych krwiodawców.

W uroczystości wzięli udział księża goście, kapłani z naszego dekanatu, przedstawiciele władz samorządowych miasta i starostwa piotrkowskiego, rodzina solenizanta – jubilata i licznie zgromadzeni wierni. Na wstępie Ks. dziekan Andrzej Chycki odczytał list z życzeniami od Metropolity Łódzkiego Ks. Arcybiskupa Władysława Ziółka dla solenizanta. W wygłoszonym kazaniu Ks. kan. Roman Czermiński przypomniał kapłańską drogę życia ks. Prałata Stanisława i placówki, w których duszpasterzował Solenizant. Jubilatowi życzymy dobrego zdrowia, wdzięczności piotrkowian i radości płynącej z posługiwania kapłańskiego.

ks. Waldemar Kulbat,